Frederic Malle Une Rose

فردریک مال – اون رُز

سال تولید: ۲۰۰۳

کشور: فرانسه

گروه بویایی: گلی (Floral)

عطار: ادوارد فِلِشیه (Edouard Fléchier)

 نُتهای برتر: رز دمشق، رز ترک، رز بلغاری، عسل، شمعدانی، نتهای میوه ای، مُشک


به سادگی یک اسم، به سادگی یک شاخه رز. گاهی در پیرامون ما به چیزهایی پیش پا افتاده ای بر میخوریم که اثری عمیق دارن و یا با افرادی آشنا میشیم که ظاهر ساده و متواضعشون با باطنی که از اقیانوس عظیمتر هست تضاد داره. عطر Une Rose یکی از اون مقوله هاست.

احتمالا کسانی که طرفدار کارهای برند Frederic Malle هستن میدونن که این برند همه سعی و تلاشش تو حفظ ارزشهای کلاسیک عطرسازی و اهدای زیبایی با ساده ترین اما اثرگذارترین روایح هست و در این مسیر با همکاری خبره ترین عطرسازها تونسته جای پای بسیار محکمی رو ثبت کنه.

Une Rose عطر خطی و تک محور هست بر پایۀ رز که  برعکس انتظار فقط یک رز یا حتی فقط چند رز گوناگون نیست، بلکه اکوردی هست از ترکیب رزهای مختلف و شمعدانی و چند عنصر دیگه برای اینکه رایحه ای متحد و یکپارچه، رُزی، شرابی، خمار و شهوانی و دلربا رو ایجاد کنه. “اون رُز” به جرات یکی از واقعی ترین عطرهای رزی هست که تا به امروز تست کردم. رایحه ای به شدت وفادار به رایحه گل رز چیده نشده توی باغچه ای که خاک پروار و خیس داره. انگار که این گــُل با ساقه، ریشه و حتی کمی گِل زیرش توی ترکیب عطر بکار رفته تا رایحه ای گـُلی، تک محور، سبز، خاکی، سرد و کمی فلزی رو بسازه. رایحه ای شهوانی و در عین حال سرد مزاج که این سرد بودنش حسی تبهکارانه و لوکس بهش میده که پشت ظرافت زنانه اش پنهان شده.

عطر از نظر تکنیکی بسیار خوب عمل میکنه. گرچه شاید موندگاریش کسانی که با روایح امروزی که حالتی گازوئیل مانند دارن و بیش از یک روز مثل کَنه روی پوست میمونن رو راضی نکنه اما نشر بوی بسیار پر قدرتی داره و در تمام طول اجرا به هیچ وجه کیفیت خودش رو از دست نمیده.

رایحه ای بسیار نزدیک به روایح عطرهای حرمی داره که تو ایران طرفداران خاص خودشون رو دارن مخصوصا بین افرادی که تعلقات دینی قوی دارن. به اون افرادی که طرفدار این دسته از رزهای خالص نیستن توصیه میکنم حتما با چشم بسته و بدون در نظر گرفتن پیشفرضها این عطر رو روی پوست تست کنن.

★★★★★

نویسنده مطلب: کیوان

Carpe Odor

2 دیدگاه در “Frederic Malle Une Rose

 • میثم

  (اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷ - ۴:۲۷ ب.ظ)

  سلام
  این عطرو آقایون میتونند استفاده کنن ؟

  • کیوان

   (اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷ - ۶:۰۵ ب.ظ)

   زنونه معرفی نشده اما بستگی به سلیقه و کشش شخص داره که استفاده کنه یا نه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *