بررسی عطر استندال الیکسیغ نواغ زنانه

نام عطر: استندال الیکسیغ نواغ – Stendhal Elixir Noir

سال تولید: ۲۰۰۹

گروه بویایی: گلی، چوبی، مُشکی – Floral Woody Musc

عطار: امیلی کاپرمن – Émilie Coppermann

فصول استفاده: پاییز، زمستان و شبهای خنک بهاری

استندال الکسیغ نواغ عطری هستش که یه فضای تیره و تاریک از روایح میوه ای و گلی رو با حفظ اون حالت شاداب و زنانگی لازم به نمایش گذاشته و خیلی خوب هم از پس اینکار بر اومده بطوریکه سطح کیفیت کار و پرستیژ رایحه رو بخوبی از عطرهای روتین گلی، میوه ای و چوبی بالاتر برده.

شروع عطر یه شروع نیمه شیرین و میوه ای از ترکیب کرنبری با گل ارکید هست که توسط یه فضای نسبتا گرم مُشکی و یه رایحه تیره و تاریک از نعنای هندی احاطه شده و باعث شده یه رایحه کمی ترش و تیز و در عین حال گرم و شیرین میوه ای ایجاد بشه و با اینکه شاداب هست ولی یه وجهه تاریک و کمی تلخ و تا حدی چرب از نعنای هندی و مقداری هم دانۀ تونکا یا شایدم بادوم تلخ داره. شیرینی و گرمای مشک و دانۀ تونکا و همینطور رایحه گلی متعادل ارکید باعث شدن که تعادل خیلی خوبی بین بخش میوه ای و گلی زنانه و اون حس شکیل و تلخی که باعث افزایش پرستیژ کاری عطر میشه بوجود بیاد.

با گذر زمان اون حالت تیز و کمی ترش کرنبری از بین میره و حس میوه ای نیمه شیرین و خیلی دلچسبی پیدا میکنه که بویی شبیه به آلو سیاه رو هم تا حدی انتقال میده. فضای تلخ و تا حدی دودی و چوبی نعنای هندی و رایحه گرم و کمی چرب دانۀ تونکا همچنان حضور دارن اما کمی قویتر. مشک هم با فاصله کمی پشت سر دانۀ تونکا در حال حرکته و حس گلی ارکید هم خیلی آروم و موقر تو پس زمینه عطر یه لطافت و نرمی زنانه خیلی مطبوع رو شکل میده. رایحه کرنبری تو این عطر جزو معدود موردهایی هست که بصورت خوشبو و تا حد زیادی طبیعی دیده میشه و از اون رایحه تند و زننده و غیر طبیعی که خیلی از عطرهای بر پایه روایح berry ها دارن خبری نیست.

تو قسمت پایه عطر با حفظ اون حالت گرم و نیمه شیرین میوه ای، گلی، تلخ و دودی و چوبی، رویکردی به سمت پودری شدن پیدا میکنه به اضافه اینکه حس مُشکی قویتر و مشخص تر میشه که این مرحله از عطر رو شاید به نوعی بشه جذابترین و شکیل ترین بخش عطر بحساب آورد.

استندال الکسیغ نواغ با توجه به ساختار و فضایی که داره برای استفاده رسمی خیلی مناسبتر هست تا روزانه. اما اگر جزو اون دسته از خانمهایی هستین که شغل و سمتی مدیریتی دارین و تو محل کار با لباسهای شکیل تر و رسمی تر از معمول حاضر میشین میتونین بصورت روزانه هم ازش استفاده کنین.

پخش بوی این عطر در سطح کاملا مناسب و نسبتا بالایی قرار داره و ماندگاری ۱۰ ساعته و حتی بالاترش باعث میشه که بخوبی بتونین یک روز کاری و یک مهمانی طولانی رو پشت سر بذارین و عطرتون بخوبی تو این ساعات حس بشه.

یه کار خوب و درخور توجه از یه برند نه چندان شناخته شده که ارزش تست رو حداقل داره!

نویسنده مطلب: مصطفی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *