پس از پانزده سال

معمولا فصل تابستون فرصت مناسبی هست برای برندهای عطر و آرایشی که یه وقفه بدن و خودشون رو جمع و جور کنن و براندازی از سالی که گذشت داشته باشن. به همین سبب توی این فصل اخبار مربوط به عطرهای جدید افول میکنه اما طبق یک سنت و اجتناب بازار پر جوش و خروش عطرهای برندهای متداول (به اصطلاح عموم دیزاینر) استراحت و وقفه ظاهر قضیه هست و در باطن همه این برندها همیشه توی حالت آماده باش هستن که در مقابل هر حرکت یکی از برندها رقیب از کاری جدید سریعا پرده برداری کنن و جهت بازار رو به طرف خودشون برگردونن. به همین دلیل هست که بازار عطرهای دیزاینر مثل یک صفحه شطرنج پیچیده هست و نیازمند محاسبات بسیار دقیق.

اما هستن برندهایی که از این وادی تا حدی مستثنی حساب میشن و توی رده بالاتری بازی میکنن. شنل. یکی از قدیمیترین برندهای مد و یک پیشاهنگ و پیشرو به تمام معنی توی جهت دهی مسیر و ذهنیت بازار مد و عطر و آرایشی. این برند پر سابقه چندی پیش از عطر جدیدش، گبریل، رونمایی کرد. این برای اولین بار پس از ۱۵ سال هست که شنل با یک عطر زنانۀ جدید که فلنکر و امتداد عطرهای پیشین مثل No5، Coco، و Allure نیست به بازی میاد. عطر جدید شنل Gabrielle نام داره که اسم کوچک واقعی خانم شنل (Gabrielle “Coco” Bonheur Chanel) معروف به کوکو شنل (۱۹۷۱-۱۸۸۳) هست.

گابریل یک عطر زنانه از دستۀ گـُلی (Floral) هست ساختۀ اولیویه پولژ (Olivier Polge). در بین لیست عناصر تشکیل دهندۀ ترکیب عطر توی لایۀ اول نارنگی، گریپ فروت، انگور فرنگی سیاه، توی لایۀ دوم گل مریم، گل ایلانگ ایلانگ، یاس و شکوفه مرکبات، و نهایتا در لایۀ سوم چوب سندل و مُشک ذکر شدن.

برای رونمایی و تبلیغات این عطر چهرۀ جوان هالیوود کریستن استوارت (Kristen Stewart) با شنل همکاری میکنه. مسئولیت طراحی شیشۀ ساده و هندسی این عطر رو طراح همیشگی برند شنل خانم Sylvie Legastelois بعهده داره. طراحی و ساخت شیشه و بسته بندی این عطر پنج سال طول کشیده. خانم لگاستلوا در طرح این شیشه سادگی، شباهت به شیشه های پیشین شنل و حالتی جواهر گونه و برش دار رو در نظر گرفته و با طیف ملایمی از رنگ طلایی شیشه رو با حسی که عطر باید ارسال کنه آذین کرده.

شنل گابریل به صورت رسمی از اواخر سمپتمبر ۲۰۱۷ در همه فروشگاههای رسمی شنل و نقاط فروش محصولات این برند عرضه میشه.

نویسنده مطلب: کیوان

Carpe Odor

یک دیدگاه در “پس از پانزده سال

  • hassan

    (مهر ۲۶, ۱۳۹۶ - ۵:۲۳ ق.ظ)

    من ازش بدم نیومد . و نظر همه کسانی که گبرییل رو قبل از من تست کرده بودند رو راحت پذیرفتم .( فضای بشدت تکراری). اما جذاب و خانمانه و ی حس اندولیک از مریمی با کیفییت و شانل موابانه. تا امروز که دارم این مطلب رو مینوسیم استقبال شایان توجهی برای شانل بودنش هم از طرف عاشقان سینه چاک شانل نشد از این عطر. نظر ها همه تکراری و مایوس کننده. اما من نظرمو دادم برای من عطر زیبا و شیکی اومد. میتونست کمی پیچیده تر باشه. میتونست باتل زیباتری داشته باشه. باید باز هم منتظر موند تا گستره وسیعتری از مردم عادی فرصت تستش رو داشته باشند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *