تاریخچه ی خودمونیِ دئودورانت و مام

نویسنده مطلب: کیوان

Carpe Odor

6 دیدگاه در “تاریخچه ی خودمونیِ دئودورانت و مام

 • محسن مدنی

  (اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰ ق.ظ)

  خیلی جالب بود. سپاسگزارم
  این بحث آلومینیوم تو این محصولات خیلی جدی و مضر هستش. حالا ما تو سیستم سنتی یه سنگی هست به نام “سنگ مرداب” که پودرش می کنن و به عنوان زیربغلی استفاده می کنند. به شخصه چندین ساله که خانوادگی ازش استفاده می کنیم و فوق العاده جواب داده!
  بهترین زیربغلی های فرانسوی و … رو هم گرفتم هیچ کدام جوابگو نبودند و نهایت بعد از یک روز بوی به شدت بدتری از آدم پخش میشه. اما این پودر سنگ مرداب (عطاری ها دارند) ، واقعا برای ما تا امروز فوق العاده عمل کرده است.

  • کیوان

   (اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱ ب.ظ)

   من آخر نفهمیدم سنگ مرداب درسته یا سنگ مردار

  • محسن

   (مهر ۲۵, ۱۳۹۷ - ۸:۵۷ ق.ظ)

   عطاری‌ها چیزای مختلفی بعنوان ضد عرق می‌فروشن مثل سفیداب کف
   ولی اینکه آیا همون مواد ضرری برای پوست داشته باشن یا نه، خودش سؤال مهمیه مخصوصاً اینکه بی ضرر بودن این مواد در هیچ آزمایشگاهی تست نشده

 • Zehnaahang

  (فروردین ۳۱, ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴ ق.ظ)

  مقدمه رو توی یه برنامه ی جالب که در مورد داستان توالت و حمام از قرن هجدهم تا امروز بود شنیده بودم.. کلا سرویس بهداشتی تاریخ جالبی داره..
  در مورد مام هم من سالهاست که بطور کامل بوسیدم گذاشتم کنار.. چون دیدم هر مدل و فرم وبرندشوامتحان میکنم باز یا لیزه یا خیسه.. یا لباسوکثیف میکنه.. یا مث اسپری مو با بوی ادکلنم تداخل پیدا میکنه.. خلاصه از اون موقع تاحالا ادکلن خودمو بعداز حموم و قبل از بیرون رفتن به زیر بغلم میزنم.. خیلی هم عالی.. هم بوی بد نمیدم هم با بویی تداخل نداره هم بوی طبیعی بدنمو همنگه میداره برام (اون بوی جذب کننده رو میگم نه بوی بد عرق.. بوی شخصِ من)

 • تایماز

  (فروردین ۳۰, ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲ ق.ظ)

  عالی مثل همیشه و پر از اطلاعات مفید. همیشه تاریخچه واژه مام برام سوال بود و دنبالشم متاسفانه نرفته بودم امروز دینم رو کامل کردی??

 • افشار

  (فروردین ۲۹, ۱۳۹۷ - ۳:۲۰ ب.ظ)

  چقدر مفصل و خوندنی بود . ?.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *