بررسی عطر

استندال الیکسیغ نوآغ: خانمانه تاریک

تاریک

نام عطر: استندال الیکسیغ نواغ – Stendhal Elixir Noir

سال تولید: ۲۰۰۹

گروه بویایی: گلی، چوبی، مُشکی – Floral Woody Musc

عطار: امیلی کاپرمن – Émilie Coppermann

فصول استفاده: پاییز، زمستان و شبهای خنک بهاری

استندال الکسیغ نواغ عطری هستش که یه فضای تیره و تاریک از روایح میوه ای و گلی رو با حفظ اون حالت شاداب و زنانگی لازم به نمایش گذاشته و خیلی خوب هم از پس اینکار بر اومده بطوریکه سطح کیفیت کار و پرستیژ رایحه رو بخوبی از عطرهای روتین گلی، میوه ای و چوبی بالاتر برده.

شروع عطر یه شروع نیمه شیرین و میوه ای از ترکیب کرنبری با گل ارکید هست که توسط یه فضای نسبتا گرم مُشکی و یه رایحه تیره و تاریک از نعنای هندی احاطه شده و باعث شده یه رایحه کمی ترش و تیز و در عین حال گرم و شیرین میوه ای ایجاد بشه و با اینکه شاداب هست ولی یه وجهه تاریک و کمی تلخ و تا حدی چرب از نعنای هندی و مقداری هم دانۀ تونکا یا شایدم بادوم تلخ داره. شیرینی و گرمای مشک و دانۀ تونکا و همینطور رایحه گلی متعادل ارکید باعث شدن که تعادل خیلی خوبی بین بخش میوه ای و گلی زنانه و اون حس شکیل و تلخی که باعث افزایش پرستیژ کاری عطر میشه بوجود بیاد.

با گذر زمان اون حالت تیز و کمی ترش کرنبری از بین میره و حس میوه ای نیمه شیرین و خیلی دلچسبی پیدا میکنه که بویی شبیه به آلو سیاه رو هم تا حدی انتقال میده. فضای تلخ و تا حدی دودی و چوبی نعنای هندی و رایحه گرم و کمی چرب دانۀ تونکا همچنان حضور دارن اما کمی قویتر. مشک هم با فاصله کمی پشت سر دانۀ تونکا در حال حرکته و حس گلی ارکید هم خیلی آروم و موقر تو پس زمینه عطر یه لطافت و نرمی زنانه خیلی مطبوع رو شکل میده. رایحه کرنبری تو این عطر جزو معدود موردهایی هست که بصورت خوشبو و تا حد زیادی طبیعی دیده میشه و از اون رایحه تند و زننده و غیر طبیعی که خیلی از عطرهای بر پایه روایح berry ها دارن خبری نیست.

تو قسمت پایه عطر با حفظ اون حالت گرم و نیمه شیرین میوه ای، گلی، تلخ و دودی و چوبی، رویکردی به سمت پودری شدن پیدا میکنه به اضافه اینکه حس مُشکی قویتر و مشخص تر میشه که این مرحله از عطر رو شاید به نوعی بشه جذابترین و شکیل ترین بخش عطر بحساب آورد.

استندال الکسیغ نواغ با توجه به ساختار و فضایی که داره برای استفاده رسمی خیلی مناسبتر هست تا روزانه. اما اگر جزو اون دسته از خانمهایی هستین که شغل و سمتی مدیریتی دارین و تو محل کار با لباسهای شکیل تر و رسمی تر از معمول حاضر میشین میتونین بصورت روزانه هم ازش استفاده کنین.

پخش بوی این عطر در سطح کاملا مناسب و نسبتا بالایی قرار داره و ماندگاری ۱۰ ساعته و حتی بالاترش باعث میشه که بخوبی بتونین یک روز کاری و یک مهمانی طولانی رو پشت سر بذارین و عطرتون بخوبی تو این ساعات حس بشه.

یه کار خوب و درخور توجه از یه برند نه چندان شناخته شده که ارزش تست رو حداقل داره!

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید