بررسی عطر

اولفکتیو استودیو شُمبغ نواغ: عطری چرمی و مدرن

اولفکتیو استودیو

نام عطر: اُلفکتیو استودیو شُمبغ نواغ – Olfactive Studio Chambre Noire

سال تولید: ۲۰۱۱

گروه بویایی: چرمی – Leather

عطار: دوغوتی پیو – Dorothée Piot

فصول استفاده: بهار و پاییز

اولفکتیو استودیو شُمبغ نواغ یه کار چرمی، چوبی، مُشکی و میوه ای خوش ساخت هست که بوی خوب و کیفیت ساخت قابل قبولش اونو انتخاب مناسبی میکنه برای کسانی که عطرهای چرمی مدرن دوست دارن. تو رایحه ابتدایی میشه بوی نیمه شیرین، بشدت مُشکی، چرمی و دودی مانندی رو استشمام کرد که تلخی و حالت دودی اون هم حس چرمی داره و هم حس کاملا مشخصی از بخور. علاوه بر اینها رایحه میوه ای خوشمزه ای رو هم میشه حس کرد که بویی بیشتر شبیه به انجیر داره تا آلو که تو لیست روایح ذکر شده. خصوصا که یه حس سبز ملایم از بنفشه هم با رایحه میوه ای ترکیب شده و بیشتر و بیشتر شما رو یاد بوی انجیر و عطرهای بر پایه رایحه انجیر میندازه. یه حالت فلفلی و تند هم تو دقایق ابتدایی کاملا مشخصه که بخاطر حضور فلفل صورتی هست که البته خیلی سریع آروم میگیره. نکته قابل توجه اینجاست که  همه این رایحه ها خیلی متعادل هستن و چیزی فریاد نمیزنه و هیچ رایحه ای سعی نمیکنه خیلی قدرتنمایی کنه. شروع عطر کمی هم پودری هست اما یه حس پودری ضعیف تو پس زمینه که در کنار حس میوه ای یه لطافت خاصی به عطر میده و باعث میشه با یه رایحه چرمی مدرن و مهربون روبرو باشیم.

تو قسمت میانی حس میوه ای ضعیفتر میشه اما اون حس سبز و پودری بنفشه باقی میمونه و حس دودی هم کمی تغییر ماهیت میده که تو این قسمت بیشتر حالت خشک و بخوری داره تا چرمی و مُشکی. یه حس روغنی خیلی خیلی ضعیف هم تو پس زمینه عطر قابل حس کردن هست که حدودا نیم ساعت الی یک ساعت حضور داره و بعد از بین میره. تو قسمت میانی علاوه بر این تغییرات رایحه چوب سندل هم سروکله اش پیدا میشه و با گذر زمان قوی و قویتر میشه که باعث میشه عطر یه حالت چوبی خشک و تا حدی دارو مانند پیدا کنه.

تو قسمت پایه رایحه چوب سندل و اون حس خشک و دارو مانند چوبیش بر باقی رایحه ها غلبه میکنه و رایحه پایه و اصلی عطر میشه که در کنارش یه شیرینی ملایم از ترکیب وانیل و مُشک، یه حس پودری ضعیف و یه رایحه سبز و میوه ای مانند ملایم هم قرار دارن که باعث میشن تعادل رایحه بخوبی تا انتها حفظ بشه.

با توجه به اینکه ساختار عطر بسیار حالت تطبیق پذیری داره، هم بصورت روزانه و هم بصورت رسمی قابل استفاده هست و با همه شرایط بخوبی میتونه خودشو وفق بده.

پخش بوی عطر در مجموع در حد متوسطی قرار میگیره و ماندگاری ۴-۵ ساعته اش هم متوسط و تا حدی راضی کننده اس. البته اگر تا رنج ۸ ساعت و یه روز کاری کامل رو پوشش میداد بهتر بود!

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید