بررسی عطر

سپیدپوش معصوم: بررسی عطر بایردو بلانش (Bayredo Blanche)

بایردو بلانش

بایردو بلانش (Byredo – Blanche)

خصوصیات برتر: آلدهیدی، گلی و مُشکی

جنسیت: تقریباً مشترک، ترجیحاً زنانه

فصول استفاده: کلیۀ فصول خصوصاً بهار و تابستان


سال هاست که از آلدهیدها در دنیای عطرسازی استفاده میشه. دقیق تر بخوام بگم درست در ۱۳۰ سال پیش یعنی سال ۱۸۸۹ بود که آلدهیدها با عطر Rêve d’Or وارد دنیای عطرسازی شدن. از اون زمان تا الان عطرهای آلدهیدی بسیاری روانۀ بازار شده. اکثر ماها بوی آلدهید رو با بوی تمیزی و مواد شوینده-طور می شناسیم اما اونا انواع و اقسام دیگه ای هم دارن که جهت آشنایی بیشتر با انواع آلدهیدها و برخی نمونه عطرهای آلدهیدیِ موفق می تونید اینجا رو مطالعه کنید.

در سال ۲۰۰۹ برند بایردو هم تصمیم گرفت تا عطری با محوریت آلدهید و مشک سفید روانۀ بازار کنه. اسم این عطر بلانش بود که در فرانسوی به معنای رنگ سفیده. بن گورام مؤسس برند بایردو میگه: “ایدۀ خلق بلانش حول محور تلقیِ من از رنگ سپید بنا شده. برای اولین بار من عطری رو با در نظر داشتن فردی مشخص در ذهن و برای او ساختم. من می خواستم تا معصومیت و جنبۀ بی نقص و پاک اونو با عطری تقریباً شفاف در ماهیت ارائه کنم. همچنین بلانش بیانگر ادراکی از زیبایی کلاسیکه. این عطر در ساختار بی آلایش و ساده  اما در نهایتِ هویت و شخصیته”.

بایردو بلانش

بایردو بلانش

نوع طراحی شیشه، جعبه و بسته بندی عطرهای بایردو حالتی مینیمالیستی دارن و بسیار ساده هستن و بلانش هم به خوبی نمایانگر وجهۀ این برند در رویکرد مینیمالیستی اونه. عطری با ساختاری ساده و مینیمال حول محور آلدهید و مشک سفید که ترکیب این دو تا با هم رایحۀ بسیار آشنای مواد شوینده و صابونی رو به ذهن متبادر می کنه. با اسپری کردن این عطر روی پوست خیلی سریع رایحۀ قدرتمند، سپید، روشن و صابونی عطر که ترکیبی از آلدهیدها و خنکا و تلخی و شیرینی خاص نرولیه(مشابه بوی آشنای بهارنارنج) شامۀ شما رو نوازش میده. بوی آشنایی که یادآور رایحۀ صابونایی مثل داو و امثال اونه. همراه این بو، رایحۀ خفیفی از فلفل بینی رو قلقلک میده و در کنار اون سایه روشنی از رز و بنفشۀ هم حس میشه.

همونطور که گفتم ساختار عطر بسیار ساده س و از ابتدا تا انتها تغییر چندانی در رایحۀ اون ایجاد نمیشه فقط کمی از حالت بُرنده صابونی و فلفلیِ اولیۀ اون کاسته میشه و بوی مشک سفید و سندل خامه مانند بیشتر نمایان میشه. این رایحۀ تمیز و مخملی تا انتها شما رو در فضایی پاک، معصومانه و لوکس همراهی می کنه. فضای بویایی این عطر واقعاً همونطور که بن گورام مدنظر داشته القاگر تمیزی همراه با حس معصومانه و سپیدی هست که از قضا به خوبی با رنگ جعبه و بسته بندی این عطر هم تناسب داره. شاید سادگیِ رایحه و تم تکراری اون چندان واسۀ عطربازای حرفه ای جذاب نباشه و نخوان که هزینه ای بالا برای اون پرداخت کنن تا بوی صابون داو بدن!😅 اما خب در میان روایح سنگینِ بعضاً رایج و عجیب و غریب در برخی عطرهای نیش، شاید بایردو بلانش یه گزینۀ مناسب برای فاصله گرفتن از اون فضاها و غوطه ور شدن در فضایی لوکس، سبک و سپید در ساعاتی باشه که دنبال حس آرامش و آسایش هستین.☺😇

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

5 دیدگاه

  1. به چه فروشگاهی برای خرید عطر اورجینال میشه اعتماد کرد؟ چون نشونه های شناختن یه شیشه ی اصلی رو نمیشناسم، برای همین همیشه حس میکنم چیزی که خریدم تقلبیه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید