بررسی عطر

چرمی سه بعدی: بررسی عطر Tauer 03 Lonestar Memories

تاور

تاور – ۰۳ لونستار مموریز

سال تولید: ۲۰۰۶

کشور: سوئیس

گروه بویایی: چوبی شیپغ (Woody Chypre)

عطار: اندی تاور (Andy Tauer)

 نُتهای برتر: اکورد چرم، صمغ لادن، مرّ، مریم گلی، خس خس (وتیور)، تخم هویج

فصول استفاده: زمستان و پاییز

به طرزی خیلی بارز ۰۳ دقیقا مراحل تکامل رو از ۰۲ طی کرده و به قلبی میرسه که ۰۲ بهش نرسیده بود. تصور کنین عطری رو از وسط به دو نیم تقسیم کنین. یکی شامل لایۀ شروع و لایۀ وسطی، و دیگری شامل لایۀ وسط و فرود عطر هستن و فصل مشترک این دو هاله ای از یک رایحۀ متحّد هست که توی هر دو عطر به شکلی نامشابه اما آشنا حضور داره، و اون رایحۀ نفت مانندی هست که توی ۰۲ وجود داره اما توی ۰۳ دقیقا از چاه نفت بیرون میزنه. رایحه ای چرمی، حیوانی، صمغی و گرم و آروماتیک و باز هم کلاسیک اما پنهان پشت چهره ای عبوس اما جذاب.

اونچه شما روی پوست خودتون حس میکنین شاید چرمی دریده، فرسوده و ژنده باشه مثل البسۀ کسی که از هزاران طوفان و تندباد و صاعقه جون سالم به در برده و پالتویی چرمی اما خِنج خورده پوشیده و اسبی خسته و از نفس افتاده رو یدک میکشه. اما اونچه دیگران روی پوست شما حس میکنن ترکیبی نسبتا کلاسیکِ شیپغ هست که حول محور گُل میخک و صمغ لادن و مرّ میچرخه که همگی توی لفافه ای از چرم پیچیده شدن. یک ترکیب کهن اما امروزی، کلاسیک اما منحصر بفرد و ناآشنا، بخوری و دودی، تیره و تار اما نه تاریک بین و اندوهگین.

۰۳ لونستار مموریز گرچه از نظر محبوبیتِ عمومی به ۰۲ نمیرسه اما ترکیبی به مراتب حرفه ای تر، فکر شده تر، فضاسازی شده تر، و پرملات تر داره که اون رو به یک شاهکار و یک نقطۀ تلاقی بین سه رویکرد توی عطرسازی تبدیل میکنه: نقطۀ تصادم عطرهای کلاسیک شیپغ، عطرهای طبیعیِ آرتیزان و عطرهای نیشِ همه پسند. و نتیجۀ این تصادم رویکری انعطاف پذیر داره که سه دسته مخاطب رو به راحتی دور خودش جمع میکنه: طرفداران عطرهای شیپغ چرمی، طرفدارای عطرهای آرتیزان تاریک و چرمی و دودی، و طرفداران عطرهای لوکس چرمی.

موندگاری ۰۳ نبست به ۰۲ که موندگاری سمج و عجیبی داره، کمی ضعیفتر هست اما به راحتی میشه اون رو جزو عطرهای با موندگاری بالا حساب کرد. همچنین نشر بوی قدرتمندی که بهش چهره ای برونگرا و جلب توجه کننده میده. این عطر برخلاف ۰۲ که هم زنونه هم مردونه میتونه باشه، به سختی رو به زنانگی میذاره، حتی توی بسترش که مرّ و چرم فضایی بخوری و گرم و شرقی میسازن، اون رو به یک عطر قدرقدرت زمستانی تبدیل میکنن.

★★★★★

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید