بررسی عطر

هرمس ان ژاغدن سور لا لاگون: بررسی عطر

سور لا لاگونهرمس – ان ژاغدن سور لا لاگون (Hermès – Un Jardin Sur La Lagune)

خصوصیات برتر: گلی، چوبی، دریایی

جنسیت: اگه فهمیدین به ما خبر بدین

فصول استفاده: تابستون، اما ترجیحاً روزهای ابری و خنکش


زندگی امروزی ما پر از استرس و فشاره که در ازای پولی که در میاریم، زمان، انرژی و جوانی رو به پاش هدر میدیم. بنابراین راه برای فست فودی کردن همه چیز به صورت خود به خود هموار میشه تا برای تفریحات، تعطیلات، فرصت استثنایی سالن یوگا، تخفیف فوق العاده ی مبلمان منزل که هر جا میری یا خودش یا شبیه ش رو میبین، منوی وعده غذایی سرِ کار، سِت لباس، سرویس اتومبیل، حتی برای پَک آزمایشهای پزشکی و چک آپ سلامتی سالانه، به جای ما فکر کنن. اما این وسط هر چیزی که شما رو از تکرار مکررات و روتینِ زندگی فست فودی در بیاره چقدر میتونه لذت بخش باشه!

بذارین اینطوری رشته کلام رو برسونم به موضوع امروزمون تا فکر نکنین دارم سیاه نگری میکنم. هرچند روند جدیدی که برند هرمس پیش گرفته من رو هر روز بیشتر نگران میکنه که ممکنه برسم به نقطه ای که این برند رو از لیست بهترین برندهام بیرون بکشم، اما خوشبختانه هنوز نمیشه با سادگی و دو دو تا چهارتایی که سایر برندهای دیزاینر (Mainstream) رو ارزیابی میکنیم، هرمس رو از زیر ذره بین بگذرونیم.

بی شک ژان کلود النا یکی از بزرگترین چهره های تاثیرگذار دنیای عطر در نیمه دوم قرن بیستم و عصر حاضر حساب میاد و همه ما میدونیم که این استاد برای هرمس چه کارها که نکرد. حالا میراث النا پس از بازنشستگی، به دست خانم نَجِل (شاید هم نگل) افتاده و طبیعتا مسیر کار هرمس کمی به سمت محبوبیت عموم و اقتضای بازار کج شده. با همه اینها عطر امروزمون نسبت به عطرهای قبلی که خانم نجل از سال ۲۰۱۶ تا به امروز برای برند هرمس ساخته من رو کمی امیدوار کرد.

سور لا لاگون

عطری که هرمس طی ماه گذشته بیرون داده – ان ژاغدن سور لا لاگون – شروعی گلی، چای مانند، و لیمویی داره،که این شروع به اون لطافتی که تصور میکنین شاید شبیه نباشه. این شروعِ نامأنوس – راستش – من رو خوشحال میکنه چون از شروعِ یکنواخت عطرهای دیزاینر که همگی یک سمفونی رو آواز میخونن، بیزارم، و اینجا از اون سمفونی دوزاری خبری نیست. شروعی آروماتیک و کمی اخمو که قسمت گـُلیش من رو یاد گل ماگنولیا میندازه و البته که ماگنولیاست اما چیزی قاطیش داره که غیر قابل کدشکافی هست. فضای این رایحه ی نامشخص حالتی قدیمی و اشرافی داره که به من حس غریبی رو میده. خونه ای قدیمی رو تصور میکنم با باغچه ای رو به دریا، پر از گل که خورشیدِ نارنجیِ غروب لایه ای دراماتیک روی گلبرگهای سفیدش میکشه. من عین همین تصویر رو برای عطر آئورا ماریس از لورنزو ویلورسی هم تصور کرده بودم اما اونجا همین فضا رو در نورِ لیموییِ خورشید اول صبح میدیدم. این دو عطر شاید شباهتهای ریزی به هم داشته باشن و شاید هر دو از نظر احساسی بسیار غنی و عمیق باشن، اما دو فضای کاملا مجزا هستن.

ان ژاغدن سور لا لاگون میل به لوکس گراییِ افراطی داره اما نه از نوع لوکس گرایی که خودش رو با جواهرات و زیور آلات به رخ بکشه، برعکس، کاملا در سادگی به سر میبره اما وجناتش از ظاهر ساده اش به خوبی پیداست.

★★★★

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. با نظرت در مورد روندی که هرمس داره طی میکنه کاملا موافقم.. حتی از طراحی بطری ها هم میشه اینو براحتی فهمید.. که دیگه ازون صلابت و یکتاییِ محضِ پُرکلاس خبری نیست..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید