بررسی عطر

بررسی عطر گرلن لَپتیت غُب نواغ زنانه

La Petite

نام عطر: گرلن لَپتیت غُب نواغ  – Guerlain La Petite Robe Noire

سال تولید: ۲۰۱۲

گروه بویایی: شرقی و وانیلی  – Oriental Vanilla

عطار: تییغی وسغ – Thierry Wasser

فصول استفاده: پاییز و زمستان

سری عطرهای La Petite Robe Noire از برند گرلن که شامل حدودا ۲۱ نسخه مختلف میشن، اولین بار سال ۲۰۰۹ با عطرسازی خانم دِلفینه یــِلک (Delphine Jelk) عطرساز آلمانی به دنیا معرفی شد که بازخوردهای مثبت و منفی زیادی رو با خودش بهمراه داشت. دلیلش هم برمیگرده به دُز قدرتمند ادویه شیرین بیان تو این عطر که ظاهرا باب میل بسیاری از خانمها نبوده!

اوایل سال ۲۰۱۲ این عطر مجددا با عطرسازی آقای تییغی وسغ با وفاداری به ساختار عطر اصلی عرضه میشه که هر چند تغییراتی رو در روایح اون میشه مشاهده کرد، اما کماکان حضور قدرتمند شیرین بیان تو این نسخه مشهود بود که مجددا بازخوردهای خیلی مختلفی رو از جانب افراد مختلف بهمراه داشت. این عطر با وجود اینکه تو گروه بویایی “شرقی و وانیلی” دسته بندی شده اما تمایل خیلی بیشتری به سمت عطرهای “شرقی و ادویه ای” داره و به نظرم دسته بندی خیلی درست تری براش میتونه باشه.

شروع این عطر یه شروع نیمه شیرین، کمی شاداب و مدرن از رایحه آلبالویی و میوه ای مانندی هست که بوی اون تا حد زیادی شبیه به پاستیل های قرمز رنگی هست که مزه آلبالو میدن و بطور حتم حس طبیعی ندارن، اما حس پاستیلی جذابی رو ایجاد میکنن. در کنارشون رایحه مشخصی هم از مُشک قراره داره و یه ته بوی ضعیف از پچولی که یه تیزی ملایم و البته مشخص رو تو شروع ایجاد میکنه.

La Petite

در ادامه رایحه Red Berry هم به عطر اضافه میشه و عطر با حفظ همون حالت میوه ای قرمز، رایحه آلبالویی رو تا حدی از دست میده و حس میوه ای کمی متفاوت تر پیدا میکنه، هر چند کماکان همون حالت پاستیلی رو داره. در کنار این تغییر حالا زمانی هست که عطر یه تم گلی ملایم هم پیدا میکنه که حالت رُزی و کمی پودری داره. خوشبختانه رایحه رز حس امامزاده ای نداره و اون حالت دلپذیر پودری خودشو به نمایش میذاره. در کنار اینا رایحه کمی چرب، گرم، شیرین و کمی تلخ با ته بوی فلفلی از ترکیب دانه تونکا و شیرین بیان رو هم داریم که باعث میشن ترکیب میوه ای، گلی و پودری عطر کمی عمیق تر و پیچیده تر جلوه کنه.

با گذر زمان تم بوی عطر عوض نمیشه اما عطر حالتی تلخ تر، ادویه ای تر، فلفلی تر و متمایل به چوبی پیدا میکنه در حالیکه رایحه میوه ای با فاصله کمی همراهیش میکنه. تو قسمت پایه، رایحه تلخ و شیرین و ادویه ای شیرین بیان تا حد زیادی غالب میشه در حالیکه رایحه گلی و پودری وانیل و تونکا (بیشتر وانیل) باهاش همراه شدن و میشه رایحه میوه ای ضعیفی رو هم استشمام کرد که دیگه جای زیادی برای عرضه اندام نداره! پچولی تو قسمت پایه مجددا خودشو نشون میده اما اینبار با حالتی خاکی و کمی مرطوب که البته مثل رایحه میوه ای کاملا پشت تلخی شیرین بیان و ترکیب شیرین و گرم وانیل و دانه تونکا مخفی شده.

گرلن لَپتیت غُب نواغ عطری هستش که برای استفاده روزانه چندان مناسب نیست اما اگر بتونین با تلخی، حس ادویه ای و تا حدی چوبی شیرین بیان کنار بیاین کار روزانه خیلی خوبی میتونه باشه. پخش بوی عطر در سطح مناسبی قرار داره و ماندگاری حدودا ۸ ساعته اش میتونه شما رو تو یه روز کاری و بخوبی تو یه مهمونی یا جلسه رسمی همراهی کنه. تست کردن قبل از خرید هم فراموش نشه!

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید