بررسی عطر

کرید هیمالایا – Creed Himalaya: ساده اما پربازخورد

هیمالایا

کرید – هیمالایا

سال تولید: ۲۰۰۲

کشور: فرانسه

گروه بویایی: شرقی چوبی (Oriental Woody)

عطار: اولیویه کرید (Olivier Creed) و اروین کرید (Erwin Creed)

 نُتهای برتر: فلفل صورتی، گریپ فروت، لیمو، مُشک، چوب سدروس، چوب سندل

فصول استفاده: چهار فصل

کرید یکی از اولین خانه های عطری بود که تحت نام نیش از سال ۸۶ یا ۸۷ توی بازار ایران ظهور کرد. همین نیش پنداشتن کرید – و بعدا یه سری برندهای دیگه – اولین سنگ بنای غلط در مورد این برند و متعاقبا حساسیت روی این برند رو به ارمغان آورد. کرید برندی قدیمی هست با سابقه ای بالای دو قرن، که ترکیباش همگی ماهیتی عمومی و همه پسند دارن و از حد محافظه کاری و چهارچوبهای تعریف شده بیرون نمیرن. از طرف دیگه تیراژ بالای این برند دومین ماهیت نیش نبودن کرید هست. اگر نیاز به دسته بندی داشته باشیم کرید بیشتر بین برندهای لوکس و کلاسیک قرار میگیره تا نیشهای ساختارشکن. در نهایت پس از دور گرفتن برندهای نیش توی ایران عطرهای این برند دچار یک فقدان هویت شدن، گرچه این لزوما به معنای پایین اومد میزان فروش این برند نیست اما میزان صحبت از کرید در محافل عطر دوستان به شدت افول کرد.

هیمالایا عطری هست که به وضوح ساخته شده برای اینکه شما بوی خوب بدین و بازخورد بگیرین! به همین سادگی. یک شروع مرکباتی گمنام با زوایایی مردانۀ فلفلی و چوبی آروماتیک افترشِیو مانند که حساب شده و عمدا برای این فضا طراحی شدن تا یک حس امن، تمیز، مدرن، و شهری با برداشتی از طبیعت پاک رو القا کنه. این شروع یخی هوای تمیز کوهستان و طبیعت رو میسازه بدون اینکه شما لابلای شاخ و برگ درختا صورتتون رو خش بندازین. یه جورایی دوستی با طبیعت از راه دور! نهایتا این شروع کم کم روی پوست رنگ میبازه و یخش ذوب میشه و از خُنکای اون برداشته میشه تا نهایتا به فضای مُشکی، کهربایی و چوبی نرمی میرسه که راحت طلبانه هست و مفرح. اونچه کرید به راحتی میتونه همیشه ادعا کنه و مسلما هم برنده میشه “عطرهای ساده بازخورد عمومی بیشتری میارن”. هیمالایا و یه دوجین از عطرهای این برند دقیقا طور ساده و سطحی ساخته میشن که فقط یه رایحۀ خوش، شیک و همه پسند رو به شما اهدا کنن.

هیمالایا عطری هست برای کسی که فقط میخواد بوی خوش بده و شیک باشه. کسی که معمولا صورتش رو میتراشه و ظاهری آراسته و رسمی و موقر داره. عطری هست که به هیچ وجه روی هویت خودش تاکید نمیکنه گرچه رایحۀ نسبتا مشخصی داره که بعضی افراد میتونن اون رو به راحتی تمییز بدن. موندگاری نبستا بالایی داره اما نشر بوش متوسط هست، و این یعنی یک عطر شخصی برای تصفیۀ حس و حال شخص شما و بس.

 ★★★

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید