بررسی عطر

بررسی عطر دیسکوارد۲ اینتنس هی وود مردانه


هی وود

نام عطر: دیسکوارد۲ اینتنس هی وود  – DSquared2 Intense He Wood

سال تولید: ۲۰۱۴

گروه بویایی: چوبی و معطر  – Woody Aromatic

عطار: دَفنی بوژه – Daphné Bugey

فصول استفاده: بهار و پاییز

برند دیسکوارد۲ بطور حتم جزو برندهای خوب و نچندان شناخته شده بین دوستداران عطر در سراسر دنیا هست که به نسبت قیمتهایی که دارن در اغلب موارد کیفیت و رایحه بسیار قابل قبول و گاها بالاتر از محدوده قیمتیشون رو ارائه میکنن که واقعا جای تقدیر داره. یکی از محبوبترین و شناخته شده ترین عطرهای این برند بنام He Wood که سال ۲۰۰۷ ساخته و ارائه شد بطور حتم معرف حضور بسیاری از دوستداران عطر هست. خیلی ها این عطر رو داشتن و استفاده کردن و یا حداقل تستی روی اون داشتن. با توجه به نام و ظاهر شیشه، این تصور وجود داشت که He Wood قراره یه عطر چوبی باشه و خیلی ها حتی با این ذهنیت عطر رو خریدن و مصرف کردن و عنوان هم کردن که بله عطر بوی چوب میده. اما واقعیت اینه که He Wood بیشتر یه عطر آروماتیک و گـُـلی هست که بیس و پایه اون بر پایه رایحه برگها و گلهای بنفشه بنا شده و رایحه چوبها نقش بسیار کمرنگی رو توی اون ایفا میکنن. حالا ۷ سال بعد برند دیسکوارد۲ با عرضه نسخه اینتس سعی کرده که این تصور رو به نوعی محقق و نسخه ای چوبی تر از هی وود رو ارائه کنه. اما آیا اینبار تونسته این خواسته رو برآورده کنه؟!

هی وود اینتنس با وجود اینکه رایحه چوبها در اون به مراتب پررنگ تر شدن و کمک حس دودی بخور هم باعث شده که رایحه چوبی بیشتر شبیه سازی بشه، اما با اینحال همچنان بیس و پایه اون بر پایه رایحه برگهای بنفشه بنا شده. شروع عطر یه شروع تند و تیز و نسبتا قدرتمند از رایحه سبز، کمی تاریک و گازوئیلی مانند بنفشه هست که در کنارش رایحه مُشک، رایحه آکواتیک، بخور و یه رایحه بسیار ضعیف از وانیل قرار دارن. رایحه بنفشه اون حس گازوئیلی و دوست داشتنی که توی دیور فارنهایت کلاسیک داشت رو تا حدی با خودش بهمراه داره و حضور رایحه بخور و حس دودی ملایمش باعث میشه که اون حالت گازوئیلی بیشتر مشخص بشه. رایحه مُشک تو این عطر اصلا شیرین نیست و اون صورت تمیز و شاید تا حدی بشه گفت صابونی مانندشو به نمایش میذاره. حضور رایحه آکواتیک و دریایی مانند هم باعث میشه عطر تم خنک و شادابی داشته باشه و در انتها رایحه وانیل با شیرینی بسیار جزئی که داره فقط برای چند دقیقه کوتاه مهمون شما هست و بعدش خیلی سریع توسط رایحه های دیگه کنار زده میشه.

با گذشت زمان و رسیدن به قسمت میانی، رایحه ضعیف وانیل از بین میره و اون حس گازوئیلی و تیزی بنفشه هم فروکش میکنه اما اون حس سبزش باقی میمونه. رایحه تمیز مُشک و رایحه شاداب و آکواتیک همچنان حضور دارن و در حینی که این تغییرات داره صورت میپذیره دو تا تغییر دیگه هم تو رایحه انجام میشه. رایحه بخور به نسبت شروع بازم قویتر میشه و حس دودی قویتری رو ایجاد میکنه و رایحه چوب سدروس هم یواش یواش چهره خودشو نشون میده و با گذر زمان قویتر و قویتر میشه و باعث میشه که عطر یه حالت خشک، فلفلی و تا حدی چوبی مانند پیدا کنه.

تو قسمت پایه در حالیکه رایحه برگهای بنفشه همچنان حضور داره، رایحه گل بنفشه هم به ترکیب عطر اضافه میشه که یه حس پودری ضعیف رو با اومدنش ایجاد میکنه. رایحه بخور هم ضعیفتر میشه و از حالت دودیش تا حدی کاسته میشه. رایحه مُشک و اون حس تمیزی که داره حالت صابونی بیشتری پیدا میکنه و خیلی جزئی شیرین میشه و در نهایت رایحه چوب سدروس هم با اون حس خشک و فلفیش مشخص تر میشه. همه این تغییرها باعث میشن که تو قسمت پایه ما با یه رایحه تمیز، تا حدی صابونی، شاداب، تلخ، کمی دودی، فلفلی و کمی پودری روبرو باشیم که شیرینی بسیار ملایمی هم احاطه شون کرده.

هی وود اینتنس قابلیت استفاده هم بصورت روزانه و هم بصورت رسمی رو داره و با پخش بوی متوسط و مناسبش و ماندگاری حدودا ۶ ساعته اش میتونه انتخاب خوب و خوش قیمتی باشه برای افرادی که عطرهای شاداب، تلخ و بدور از روایح شیرین دوست دارن.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید