بررسی عطر

گوچی بلوم: شکفتن به روش گوچی؛ بررسی عطر Bloom از برند Gucci

گوچی بلوم

گوچی – بلوم (Gucci – Bloom)

سال تولید: ۲۰۱۷

کشور: ایتالیا

گروه بویایی: گلی (Floral)

عطار: البرتو موریاس (Alberto Morillas)

 نُتهای برتر: گل مریم، یاس عربی، پیچ امین الدوله، نتهای چوبی، زنبق، آیزو ای سوپر

فصول استفاده: بهار و پاییز و تابستان

…داشتم میگفتم که گوچی به نظر میرسه که توی سال ۲۰۱۷ با یه استارت بسیار عالی با همکاری عطرساز خبره و نخبه، آلبرتو موریاس، دست به حرکتی بسیار عالی زده و دو عطر واقعا خوب رو به بازار ارائه کرده. عطر Bloom که یه عطر زنونه (بذارین بگم دخترونه) هست بر پایۀ گلهای سفید و محوریت گل شهوانی شرق (گل مریم) ساخته شده.

شروع بلوم رایحه ای آدامسی، جیغ، نورانی و روشن داره که اگه نور میبود ترکیبی میشد از نور نئون صورتی و زردی رنگ باختۀ خورشید بامداد که هنوز طلوع نکرده. حسی پرانرژی و دخترونه و شاد داره اما زیاد اهل ورج و وورجه کردن نیست. موقر هست اما شوخ طبع و پر از زندگی. خیلی وابسته هست به مُد و ترندهای روز. این شروع ترکیبی هست از یاس امین الدوله (پیچ امین الدوله هم میگن بهش)، یاس عربی، و کمی نت چوبی که شاید نشه اسم مشخصی روش گذاشت اما توی شکل گرفتن نت گلی شروع نقش کلیدی داره. این فضا شباهت زیادی به آیزو گاما توی کارهای سری Escentric+Molecule داره؛ رایحه ای شبیه بوی مداد تازه تراشیده شده.

کمی بعد از این شروع خیلی نرم و آروم ترکیب با حالت محوی از رایحه ای گلاب مانند که خودنمایی نمیکنه وارد وادی بعدی میشه، جایی که زنبق و گل مریم به ترکیب ماهیتی پخته تر میدن. عطر وارد تالاری از گل مریم میشه اما این گل مریم عاری هست از همه وجوه حیوانی و چرب این گل که توی طبیعت یافت میشه. رایحه ای صاف، خالص و فیلتر شده و سبک که در امتداد همون حس نورانیِ شروعِ عطر حرکت میکنه. منتها پردۀ پودری زنبق جلوی این نور شیشه ای مشجر میکشه و چهره ای مات بهش میده.

گوچی بلوم عطری هست که موندگاری متوسط به بالا روی پوست داره، و نشر بوی متوسطی داره. موضوع نشر بوی متوسط توی کارهای اخیر، مخصوصا عطرهای برندهای متداول یا دیزاینر، مقوله ای جدیدی هست که داره کم کم جا میفته. حالا بلوم با چه لباسی میتونه مناسب باشه رو باید سپرد به خود خانمها اما اونچه من تو ذهنم هست رنگهای روشن هست و شاد بدون اینکه شارپ و براق باشن.

★★★★

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. ختم کلام بوی گل مریم طبیعی رو میده
    اگه بخوام ازین عطر استفاده کنم دلم میخواد یک لباس نخی و کودری سفید آبی بلند بپوشم با کفش کتونی سفید
    و منو که زیاد عطرای گلی اونم گل سفید دوست ندارم و کاری کرد که حتما تو فکر خریدش باشم ( البته با این قیمتا تو خواب حتما میخرمش )
    🤯

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید