بررسی عطر

بررسی عطر تیوبروزا از برند میلر هریس

مریممیلر هریس – تیوبروزا (Miller Harris – Tuberosa)

خصوصیات برتر: گلی، پرتقالی، چوبی، نیمه دودی

جنسیت: بیشتر زنانه

فصول استفاده: تقریبا چهار فصل با ارجحیت پاییز و بهار


قرار بر این شد که یه مدت رو با کارهای برند میلر هریس سر کنم که حال و هوای کلیِ کارهای این برند بیاد دستم و یه دید کلی از روند کار این برند به شما بدم. لطفا خلاصه ای که در مورد این برند پیشتر نوشتم رو توی این پست مطالعه کنین، چون میخوام بی مقدمه بپردازم به عطر امروزمون: تیوبروزا.

گونه های مختلف گل داریم که هر کدوم رایحه خودشون رو دارن و ترکیب هر کدوم اینها با چندتای دیگه رایحه ای جدید ارائه میده. بخاطر این گوناگونی ممکنه فکر کنین بیشترین طیف رایحه توی عطرها رو خانواده ی گلها در بر میگیرن. تخمین غلطی نیست اما در کمال ناباوری میتونم بگم تعداد عطرهایی که برپایه گل مریم ساخته شدن و رایحه این گل رو به صورت واقعی و طبیعی ارائه میکنن از اون چیزی که فکر میکنین به مراتب کمتره. این آمار ممکنه توی برندهای نیش کمی امیدوار کننده تر باشه چرا که رایحه این گل وحشی، شهوانی و پرقدرته و یه برند متداول که سودش رو از تیراژ بالای کارهایی که سلیقه میانگین رو هدف میگیرن، بدست میاره نمیتونه روی رایحه ی این گل به عنوان هسته مرکزی عطرش ریسک کنه.

مریمتیوبروزا رو میتونم به جـِدّ یکی از بهترین عطرهای گل مریم بدونم که میتونه در کنار بزرگان این دسته نظیر کارنال فلاور از فردریک مال (Frederic Malle Carnal Flower)، لاغتیزُن پغفومه نویی دو توبِغوز (L’Artisan Parfumeur Nuit de Tubéreuse)، ژیوونشی آماریژ (Givenchy Amarige) و روبر پیگه فراکاس (Robert Piguet Fracas) قرار بگیره. این عطر نقطه تناسب بین کارهای نام برده رو به اشتراک میگیره به طوری که وجوه ناخوشایند بقیه اینجا با خفیف شدن و کم کردن از کاراکتر شدیدشون، به نقطه مثبت تیوبروزا تبدیل شده. فضای کافوری کمتر، فضای گلی مدرنتر، فضای خوشمزه لایت، بستر چوبی غیر ادویه ای و رایحه ای همه پسندتر. اما در نهایت این یه عطر گل مریمه، لطفا فراموش نکنیم. بنابراین فضای کافوریِ خمیر دندون مانند و رایحه گرم گلی که بویی کره ای و نیمه حیوانی داره وجه اجتناب ناپذیر این عطره. بذارین تا ترش نکردین این هم اضافه کنم که ممکنه بخاطر بوی پرتقال که فضای شکری و الدهیدی داره کمی با این عطر زاویه بگیرین. به خصوص شمایی که با “مریمِ جنایتکارِ” سرج لوتانس (Serge Lutens Tubéreuse Criminelle) مشکل دارین. چون این عطر رایحه خوشمزه پرتقال و گرمای شرقیِ ایلانگ ایلانگ رو هم در کنار گل مریم به نمایش میذاره. جدا از همه اینها تیوبروزا یه چیزی داره که بقیه تا این حد ندارن: رایحه لاکتونیک نارگیل که البته بین نتهاش لیست نشده. در واقع یه جورایی هویت اصلی گل مریم رو نارگیل هدایت میکنه. این یعنی شما با یک عطر گل مریم طرف هستین که سبزی و تازگی بامزه و شاد و مثبتگرایی داره، رایحه ای گرم و دلنواز داره که میشه تو تابستون هم پوشیدش و زنونگیش بیشتر از مردونگیشه. موندگاری این عطر روی پوست خیلی خوبه، چیزی حدود هفت ساعت. همونطور که پیشتر هم در مورد برندهای انگلیسی گفتم، انتظار نشر بوی چشمگیر از انگلیسی ها نداشته باشین. ذائقه این ملت به روایح ساده و نشر بوی متوسط و نرم عادت داره.

مریمگل مریم وحشی و بارزه اما به نظر من به جز چند مورد محدود این گل رایحه ای مناسب روز داره. کافیه گرمای بیش از حد حکمفرما نباشه تا بتونه با خنکیِ هوا کنتراست خارق العاده ای رقم بزنه. رایحه گل مریم حس کلاسیکی داره که مرگ و زمانه نداره. انگار از هزاران سال پیش تا الان به همین شکل استفاده میشده. برای همین توی ترکیب لباس هم اگه به عناصری که حس کلاسیک که به مُد و دوران خاصی تعلق نداشته باشن رو رعایت کنیم شاید بهتر بتونیم با رایحه این عطر ست شیم. از طرف دیگه شیطنت این عطر بارزترین کاراکترشه بنابراین طرح و نقش و رنگ توی لباس میتونه حسابی کمکتون کنه بهترین لباس رو برای این عطر انتخاب کنین. یک خصیصیه ی دیگه کنتراست میتونه باشه که کمی بالاتر اشاره کردم. مریم گل روزه و این کنتراست توی جنس و رنگ و طرح لباس میتونه با هویت گل مریم هماهنگ بشه.

★★★★

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید