بررسی عطر

بررسی عطر ساندی کولون از برند بایردو

کولونبایردو – ساندِی کولون (Byredo – Sunday Cologne)

خصوصیات برتر: مرکباتی، آروماتیک، خاکی، چوبی

جنسیت: مردونه

فصول استفاده: بهار و تابستون


خسته کننده نیست اینکه ترکیباتی که قبلا فروششون تضمین شده رو با اسم لوکس و نیش و این حرفا با قیمت دو سه برابر بهتون بفروشن؟ این سیاست قدم گذاشتن روی رد پای برفکوب کسانی که مسیرشون رو با موفقیت طی کردن یکی از تکنیکهای رایج مارکتینگه.

همین یکی دو روز پیش عین همین موضوع رو در مورد عطر اخیر مارلی (Parfums de Marly Percival) توی اینستگرام سمور مطرح کردم که طبق معمول با جبهه گیری به نفع مارلی مصادف شدم. اما برسیم به عطرهای مرجع.

برای من تغ هرمس رفرنسِ چندین عطره که سعی میکنن از اعتبارش نون بخورن، اما اگه پول جیبتون رو قلقلک میده و بدتون نمیاد عطری با قیمت بالا بزنین که قبلا نمونه ی نزدیکش فروش کلان داشته و همه گیر شده، ساندِی کولون از بایردو میتونه برای اینکه خودتون رو با یه کپی از تغ هرمس که کمی ادویه و شمعدونی بیشتر و مرکبات تُرشتر داره گول بزنین.

عطر بدیه؟ نه ابداً خیلی هم خوبه. حتی از جهاتی بهتر از تغ هست. کمی ادویه ای و آروماتیکه. گفتم که بدونین اگه به این دسته ترکیبات حساسیت دارین همون تغ رو بردارین بهتره. موندگاریش بیشتر از تغ هرمسه اما نشر بوش همونه. رایحه ش کلاسیکتره و مردونه تر، اما صرفا سن و سال دار نیست. بلکه رایحه محکمتر و مصممتری داره. همین دیگه!

بیشتر از این چی بگم خب؟ فقط میتونم بگم برعکس اسمش لزوما عطر روز تعطیل نیست، یه عطره برای هر روز سال و هر ساعت از روز. و این یعنی یه عطر کژوال که با هر چی حتی با تن لخت جور میشه!
★★★

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید