بررسی عطر

بررسی عطر: Kilian Apple Brandy

اپل برندیکیلیان – اپل برندی (Kilian – Apple Brandy)

خصوصیات برتر: خوراکی مانند، مشروبی، ادویه ای، وانیلی

جنسیت: بیشتر مردونه اما میتونه زنونه هم باشه

فصول استفاده: تقریبا چهارفصل، روز، فضای درونی و بیرونی


چند وقت پیش یه ویدئوی بررسی کوتاه از این عطر رو توی تلویزیون سمور (IGTV) منتشر کردم که یه جورایی بر اساس اولین تست بود. حالا یه فرصتی پیدا شد که مفصلتر این عطر رو تست کنم و مختصری در موردش اینجا بنویسم. یک عنصر آشنا توی این عطر خیلی خوب خودنمایی میکنه و محوریت ترکیب رو در دست میگیره. از بدِ روزگار هیچ منبعی به این نُت اشاره نکرده: ایمورتل. البته این هم بگم این نُت اونطور که توی ۱۷۴۰ یا عطرهای جدید سرج لوتانس بکار رفته، پدیدار نمیشه چرا که رایحه ای قهوه مانند، وانیلی، چوبی و شکری/ترش، اون رو کمی از دید ما پنهون نگه میدارن. بذارین اینطوری حلاجی کنم:

شروع عطر شما رو میبره تو فضای عطرهای خوراکی، خاکی و شرقی، و رایحه ی جالب و مفرحی از مشروب و چوب رو میذاره روی میز که مشروبش مزه ای فانتزی/میوه ای و قهوه مانند داره و ته مزه ای سوخته اما خوشمزه که شبیه کاراملِ ته گرفته هم هست، همراهیش میکنه. به تدریج رایحه ایمورتل با پشتیبانیِ رایحه ای رزینی و خاکی و کمی ترشیده، میزنه بیرون (توی برخی منابع لابدانوم نام برده شده اما من کمی مردد هستم چون بوی رزین سوزنی برگ رو حس میکنم). در نهایتِ کار رایحه ای خنک و چوبی و نرم که میل به مردونگی داره پدیدار میشه که در امتدادش ردِ پررنگی از بوی مشروب رو میشه حس کرد.

اپل ابرندی یه عطر مشکل گشاست که به درد پارتی، مهمونی، عروسی، جلسات کاری، تعطیلات و خلاصه خیلی مناسبتهای خوشِ دیگه میخوره. این عطر پرفورمنس خیلی قدرتمندی نداره، بد نیست اما عالی هم نیست. جزو اون عطراست که میزنی و یکی دو ساعت بعد شبیه رد بوی مشروب با کمی شیرینی و خوشی روی لباستون میمونه و از نزدیک قابل شناسایی هست. در عین دم دستی بودن و ساده بودن، رایحه ی جذابی داره و سطح ذائقه ی متوسط به بالا رو هدف میگیره و تحت تأثیر میذاره.

★★★

محض اطلاعات پاورقی، اگر کنجکاوین بدونین اسم این عطر از کجا میاد، باید بگم که برندی گونه ای از مشروب تقطیر شده از میوه هاست شبیه لیکور که درصد الکل بالاتر و مزه ی شیرین کمتری در نسبت با لیکور داره. کنیاک و آرمانیاک به عنوان مثال، دو گونه از برندی هستن که هر دو در یک ناحیه در فرانسه و هر دو از تقطیر شراب انگور سفید بدست میان. گونه ای از برندی هم هست که از تقطیر شراب میوه هایی مثل سیب و گلابی ساخته میشه. موضوع بحث ما اینجا برندی ساخته شده از تقطیر شراب سیب هست که کوکتل های تهیه شده با این برندی عموما بویی شبیه شروع این عطر دارن.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید