بررسی عطر

کوم دی گغسون روژ : خلاقیت بدون شکستن مرزهای تطبیق پذیری

روژ

کوم دی گغسون پرچمدار حرکات آوانگارد و ساختارشکن در دنیای عطره که با هر عطر جدیدش سیلی غیرمنتظره‌ای به صورت خواب‌زدۀ بازار عطر میزنه، و اینبار این سیلی رو با روژ زد. روژ عطر اخیر این برند تو همون شیشه‌های قلوه‌سنگ-مانند تو حجم ۱۰۰ میل بیرون میاد.

میزان خلاقیتِ کوم دی گغسون به قدری بالاست که هر بار تست کردن یه کار جدید از این برند جسارت می‌خواد و باید یه نفس عمیق قبلش بگیرم. همچنین نوع ساختارشکنی این برند طوریه که برندهای دیگه تا امروز نتونستن به اون افق حتی نزدیک بشن.

و اما روژ یه عطر متفاوته. عطریه که به قدری دقت جلب کرد که پیش از تولیدش و ورودش به بازار جهانی، صحبت در موردش توی فروم‌ها و سایتها شروع شده بود. چرا؟ چون پای یک نُت تازه با روژ به دنیای عطر باز شد: لبو!

روژ

رایحۀ روژ

بله لبو! اعتراف می‌کنم هرگز تصور نمی‌کردم این ریشۀ پرخاصیت اما فُکاهی وارد دنیای عطر بشه. اما شد و حاصل کار عطری شد که در عین خارق‌العاده بودن و در عین نوآوری، رایحه‌ای بسیار خوش و راحت پوش داره.

شما در شروع بازیِ روژ روی پوستتون به وضوح بوی لبو رو حس می‌کنین. لبوی نپخته و سفت و تازه که زیر تیغۀ ساطور با صدای تُرد خخخررررچ‌چ‌چ بریده میشه و شیرۀ خون-رنگش روی تخته بُرش منتشر میشه.

بوی فلزی و مینرال لبو و حسی مبهم از شیرینیِ خفته در آوندهای این ریشه که در صورت پختن هویدا میشه، توی ذهن شما کامل و بی‌نقص شکل می‌گیره.

از طرف دیگه اونچه در روژ بارزه رایحۀ زنجبیل و فلفل صورتی و البته بخوره که به مدد لبو حسی مرموز و دوست داشتنی می‌سازن که بدون نزدیک شدن به تاریکی و سیاهی، عنوان “کنجکاوی برانگیزترین” رو به روژ اختصاص میده.

روژ

بخور یا اینسنس در روژ

دنیای بخور به مدد رزینهای درختی و چوبها و مواد طبیعی و سنتتیک، امروز به دریایی بی‌کران بدل شده و توی این دریا هر عطرساز سهمش از اینسنس (بخور) رو توی عطرش انعکاس میده.

روژ هم فرنکینسنس (Frankincense یا صمغ کُندُر) رو توی پس زمینه با دُزی متعادل به نحوی بازی می‌کنه که مرز ساختارشکنی رو نشکنه و قابل پوشیدن باشه. چرا که هنجارها رو با بوی لبو که تا امروز توی هیچ عطری تکرار نشده بود حسابی بهم ریخته.

در کنار بخور، بوی فلفلی و زمینی و بوی فلزیِ لبو رو حس می‌کنین. اگر از بوی بخور در Loewe 7 و یا Kyoto از همین برند کوم دی گغسون لذت می‌برید، روژ تپش قلب شما رو بالا می‌بره.

این تپش قلب با اولین بازخوردها بالاتر هم میره چرا که روژ درست مثل دو عطر نام برده بازخورد مثبت خوبی میاره. موندگاری قابل قبول و خوبی داره و نشر بوی متوسط. و جالبیش اینجاست که تقریباً با هر استایل غیررسمی میشه ست کرد. چه مرد و چه زن. چرا که این عطر روی مرز جنسیت قرار داره.

روژ

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید