بررسی عطر

بررسی عطر: مورتال اسکین از استفان اومبر لوکا (Stéphane Humbert Lucas – Mortal Skin)

مورتالاستفان اومبر لوکا – مورتال اسکین (Stéphane Humbert Lucas – Mortal Skin)

خصوصیات برتر: رزینی، چوبی، شرقی، آروماتیک

جنسیت: مشترک بین مرد و زن

فصول استفاده: ترجیحا پاییز و زمستان


به خودم قول داده بودم در مورد عطرهایی وقت بذارم و بنویسم که واقعا خوب هستن، اما همونطور که احتمالا همه شما میدونین، توی اینستگرام سمور یه پست آزاد گذاشتم که مخاطبین هر عطری که دوست دارن در موردش بدونن درخواست بدن و من در موردش بنویسم. بنابراین غر و بهونه نداریم و در مورد یه لیست بلند بالایی از عطرا قراره بررسی کوتاه تهیه کنم. توی این بررسی ها سعی میکنم از نقطه نظر خودم نبینم عطر رو و با یه دید عمومی به مقوله نگاه کنم که مخاطب بهتر بتونه خودش رو به فضای کلی عطر نزدیک ببینه.

استفان اومبر لوکا یکی از اون عطرسازهایی هست که هیچوقت فرصت کافی صحبت باهاش رو پیدا نکردم، به همین دلیل هم این عطار و برندش همیشه برای من تو سایه موندن. تقصیر من هم نیست خدایی، کاراش تو ایران هم به زور گیر میاد.

برسیم به مورتال اسکین. وقتی میخواستم ویدئو بگیرم گفتم قبلش یه تست کنم بد نیست. پشت فرمون که نمیشه ده دیقه منتظر بمونم عطر روی پوستم بشینه. یه پیس زدم رو مچم و یه رایحه بین بوی مرکب، شاتوت بیرون یخچال مونده و نون باگت پریروز اومد تو بینیم چرخی زد و جاش رو بعد چند دیقه داد به بوی سوزان ادویه ای و رزینی. رزین خیلی خوبی بود اما بذار ببینم اون چی بود اول اومد! یه پیس دیگه زدم. مبهم بود. باز یه پیس دیگه زدم. همینطور ده دیقه یه ربع یه بار اینجا اونجام، رو پوست بقیه، رو بلاتر همینطور پیس پیس سمپل رو رسوندم به چند قطره باقیمونده اما باور کنین تعریف فضای ساده ی این عطر خیلی هم راحت نیست. نمیگم خوبه نمیگم بده، فقط مبهمه و شبیه همه چی هست. این شد که گفتم بهترین راهکار اینه که روی پوستهای مختلف تست کنم و ازشون بازخورد بگیرم. یادتون باشه برای همچین کاری بهترین پوست پوست کسانی هست که عطرباز نیستن. خیلی ساده تر میتونن کمکتون کنن.

بازخوردهایی که من گرفتم: بوی دود میده، بوی یه چیز کهنه شده میده اما دوست داشتنی هست، شبیه عطرهای قدیمیه، گرمم شد، یه بوی آشنا میده اما نمیدونم چیه، عطر شیکی هست، عطر مایه داریه… خب از مجموع این بازخوردها فکر کنم فضای کلی رو گرفته باشین. شروعی گول زننده با بوی زودگذر مرکب خطاطی و توت سیاه و بوی چوب کنار دریا که به قلبی رزینی و سوزان و گرم میرسه و عطر نهایتا با بستری از مُشک و چوب و کمی حس گلی نرم روی پوست شما امضای نرمی رو حک میکنه.

موندگاری این عطر روی پوست من و پوستهایی که امتحان کردم به طور میانگین شش ساعت بوده و پخش بوی متوسطی داره. شروعش جالبه اما به هیچ وجه همچین عطری رو با همچین قیمت گزافی تو یه ربع اول نخرین و بذارین روی پوستتون بازی کنه. یادتون باشه حتما قبلش حموم برین چون این طور عطرها با شروع آروماتیک خوراکشون پوست کثیف هست تا نقطه ضعفهای خودشون رو زیر بوی بدن شما قایم کنن. از خونه تا نقطه ای که تستش میکنین اساسا در معرض دود و سرب و آزبست قرار میگیرین به اندازه کافی، پس قبلش دوش بگرین که درصد خطای این عطر رو پایین بیارین. این تجربه شخصی بود!

و اما جایگزین. من اگه باشم با این پول آمواژ ژوبیلیشن مردونه (Jubilation Man) رو میگریم که هم لایه های بویاییش مثل این عطر تو هم قر و قاطی نشدن، هم بوی شادابتر و پر انرژی تری داره و هم رایحه خوش کلاستر و شیکتری داره. محبوبترین عطر آمواژ من اینه که هیچوقت قسمت نشد داشته باشمش!

★★

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید