بررسی عطر

بررسی عطر رُز اِن نواغ از برند میلر هریس

Roseمیلر هریس – رُز اِن نواغ (Miller Harris – Rose en Noir)

خصوصیات برتر: رز، خاکی، تنباکویی، ادویه ای، چوبی

جنسیت: مشترک اما بیشتر زنانه

فصول استفاده: پاییز، بهار، زمستان، به ترتیب اولویت


با اینکه ما تو جغرافیایی زندگی میکنیم که خواستگاه گل رز تو عطرسازی به شمار میره، این گل نه تنها اونچنان که انتظار میره مورد پسند ما ایرانی ها نیست، بلکه قسمت قابل توجهی از مردم ما از بوی این گل توی عطر تنفر دارن. این البته دلایل قابل قبولی هم داره که از اونها میشه به کیفیت پایین رایحه رز توی عطر، و همنشینیِ ناموزونِ این گل با مواد دیگه اشاره کرد.

پیدا کردن یه عطر رز که بتونه ذائقه ما رو نوازش بده و در عین حال که بوی رز رو به نمایش میذاره زیادی روی اون وجه ناخوشایندش تاکید نکنه، شاید تا ده سال پیش کار سختی میبود اما به لطف باز شدن افقهای عطرسازی و تنوع مواد و ترکیبات آروماتیک حرفه ای با کمی جستجو میتونیم گل رزِ مورد پسندمون رو توی یکی دو تا عطر پیدا کنیم.

رزِ سیاهِ میلر هریس یکی از این دسته رزهاست. رز اِن نواغ، به معنی رز در تاریکی، یه کار گلی و تنباکویی و کلاسیکه که به شما فرصت این رو میده که تجربه متفاوتی از رز داشته باشین. البته این عطر واقعا تک نیست و میشه یه جورایی اون رو خواهر رز قندهار اندی تاور (Tauer Une Rose de Kandahar) دونست، چرا که شروع هر دو عطر حس خوشمزه و مربا مانندی داره که تازگی شبه-میوه ای بامزه ای همراهیشون میکنه. اما در حالی که رز قندهار تاور به سمت زردآلو و فضای لاکتونیک تغییر جهت میده، رز میلر هریس فضای خفیف پودری و خاکی و ادویه ای رو به عنوان هسته مرکزیش معرفی میکنه. ساختار ادویه ایِ این عطر بسیار جالبه. از یک طرف کاملا واضحه که یک ادویه اینجا داره کنترل امور رو دست میگیره، از طرف دیگه اصلا هویت خودش رو نشون نمیده. باید بینیِ آزموده و آبدیده ای داشته باشین که بوی زیره ی سبز رو اون وسط کشف کنین. به صورت نرمال اگر این ادویه کنار رز قرار بگیره من به شخصه طرفش نمیرم. اما لین هریس خیلی خوب میدونه چطوری میزان و مقدار مواد رو متعادل نگه داره که نه سیخ بسوزه نه کباب.

بستر رز اِن نواغ فضای نیمه-شیپغ و کلاسیک داره و کمی حس تنباکوییِ قدیمی همراهیش میکنه. هیچکدوم از عناصر به کار رفته، حتی خود رز، هِژِمونی ندارن و همه تو یه اندازه ظاهر میشن. با این همه هارمونی جالبی رایحه این رز رو به سوی تاریکی و فضای شبانه سوق میده. در قیاس با سایر کارهای میلر هریس میشه گفت رز اِن نواغ  موندگاری بسیار خوبی داره. این عطر روی پوست من تا بالای هفت ساعت به وضوح حس میشده هرچند که طی این مدت فقط تو یک ساعت اول پخش بوی چشمگیری داشته و بعدش تا شعاع نیم متری حس میشه.

Rose

از نظر جنس رایحه رز اِن نواغ عطری مجلسی حساب میشه که به فضای شبانه و رسمی خیلی میاد. عطریه مناسب سنین سی سالگی اما بیشتر از سن روی جنسیت تاکید میکنه. نمیگم زنونه صرف هست اما خب اگه یه مرد هم این عطر رو بزنه واضحه که عطر زنونه زده. ممکنه بشه اون رو با یه تیپ کمتر رسمی پوشید اما ترجیحا عطر شب باشه بهتره. نظیر اینطور عطرهای رسمی رو میشه تو برند برکورت (Brecourt) هم پیدا کرد.

★★★★

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. 👍👍👍
    دقیقا ، به خاطر کیفیت پایین و استفاده از رز در زمانها و مکانهای خاص ما ازش فرار میکننیم ولی من با هابیت رژ عاشق رز شدم و هر عطری که رز داشته باشه میرم سمتش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید