بررسی عطر
موضوعات داغ

سیاه و شیک: بررسی عطر بک تو بلک از برند کیلیان

بک تو بلککیلیان – بک تو بلک (Kilian – Back to Black)

خصوصیات برتر: عسل، تنباکو، میوه ای، ادویه ای

جنسیت: مشترک بین مرد و زن

فصول استفاده: فصول سرد، شب، فضای درونی


این عطر هم جزو اون دسته عطرهایی هست که قبلا هم توی یوتیوب سمور در موردش حرف زدم. این هم لینکش.

بک تو بلک یک عطر موفق برای کیلیان

بک تو بلک ساخته ی سسیل بکر در سال ۲۰۰۹ یکی از عطرهای موفق این برند هست. شاید بگین سال ساخت عطر زیاد اهمیتی نداره اما در این مورد داره. تا این سال شما تو صنعت عطر توجه جدی به رایحه عسل رو نمیبینین.

به جز چند مورد که تو زمان درست و به شکلی درست ارائه شدن و سریعاً به ستاره های لاین خودشون تبدیل شدن: مثل سرج لوتانس مییـِل دو بوا و لوو و تییری موگله انجل.

روایح تشکیل دهنده بک تو بلک

من میگم عسل اما بیایم دسته بندی کنیم این رایحه رو که جزو کدوم دسته از روایح قرار میگیره. گرچه عسل رو توی آشپزخونه تو طبقه مواد غذایی قرار میگیره، روی اُرگ عطرسازی این ماده جزو نُتهای حیوانی بحساب میاد و اون رو بخاطر رایحه شبه-دودی، حیوانی، تیز و بُرنده و نافذش دوست دارن.

این هم بگم که یکی از محبوبترین ترکیبات دوگانه، ترکیب عسل با بادام هست. یه ترکیب شناخته شده که تو خیلی از عطرها، مخصوصاً عطرهای پودری زنونه دیده میشه.

نمونه اش همین دو عطر سرج لوتانس که بالاتر اشاره کردم به علاوه ی لا میغ، نویی دِ سِلوفَن، راحت لوکوم از همین برند، یا عطر لوکوم از کیکو مِشِری.

رایحه عسل قابلیتهای جالبی در عطر از خودش به نمایش میذاره. از طرفی با یادآوری مزه ی شیرینِ عسل، حس لذت رو القا میکنه و از طرف دیگه رایحه ی حیوانی، روستایی، کمی عصبی و خشنش، حس انیمالیک و شهوت-مداری به ترکیب میده.

نقطه کلیدی کار توی عطر بک تو بلک همین خصوصیات هست. حس تیز و نافذ عسل به همراه وانیل، تنباکو و بادام، درست مثل لذت پُک زدن سیگار برگ پورتوریکویی پس از جرعه ای رام و یخ، حس لوکس و قدرت مدارانه میده.

بی دلیل نیست که این عطر اینقدر طرفدار داره. به راحتی میتونه به کسی که از نیمه ی ماه به بعد نگران تاریخ پرداخت حقوق ماه بعده، حس نشستن توی لونژ کلاب پروازهای بیزینس رو بده.

پرفورمنس بک تو بلک

رایحه ی عطر ملغمه ی متحد جالبیه که من توش سایه روشنهای رز، بادام، هل، عسل، چوب سدروس، بابونه و وانیل رو حس میکنم. عطریه که به نظر من برای درکش نباید کدشکافیش کنیم و بگیم الان با این نُت شروع شد و میرسه به این نت و فلان و فلان…

باید تست بشه، حس بشه، پس باهاش کیف کنین. موندگاری واقعاً خوبی داره تا حدی که برای پنج شش ساعت پرفورمنس بدون نقصش، شما رو از اسپری کردن دوباره معاف میکنه. به همین منوال نشر بوی متوسط اما موفقی داره.

★★★★

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید