اخبار

از سنگ تا بتن، از توکیو تا نیویورک: گزارش عطر جدید کوم د گاغسون

بتنبتُن متداولترین مصالح ساختمانی هست که علی رغم عمر چند هزار ساله ش همواره مصالحی مدرن و نماد معماری و شهرسازی مدرن حساب میاد. عنصری که در همه وجوه زندگی ما حضور داره. کاراکتر کلانشهر، لازمۀ حس امنیت، و مصالحی قدرتمند.

برند ژاپنی کوم د گاغسون (COMME des GARÇONS) که لاین عطرش توی فرانسه تولید میشه دو هفته پیش از عطر جدیدش کانکریت (Concrete به معنی بتن) پرده برداری کرد. کوم د گاغسون که از سال ۱۹۶۹ فعالیت در حوضۀ مُد رو با طراحی های متفاوت و هنجارشکن و “کلانشهری” شروع کرده یکی از موفقترین برندها توی زمینۀ عطر بحساب میاد. از طراحی های شیشه گرفته تا روایحی که امضای برند رو یدک میکشن همگی از روح و خونی مشترک برخوردار هستن.

Concrete عطری ۸۰ میلی هست ساختۀ نیکولاس بولیو (Nicolas Beaulieu). بطری این عطر برخلاف باقی عطرهای این برند از جنس بتن ساختمانی هست که درب فلزی روش نصب شده. این عطر به گفتۀ خود برند قرار نیست بوی بتن بده. بلکه قراره بوی کلانشهری چون نیویورک رو داشته باشه و کاراکتر اصلی این ترکیب چوب سندل بازسازی شده هست که هویتی صنعتی و کلانشهری داره.

در ترکیب این عطر به جز چوب سندل دفرمه شده (یا بازسازی شده) که نُتی سنتتیک و ساختۀ خود برند هست، رُز اُکساید، چوب سدروس، اکورد امضای برند که ترکیبی ادویه ای هست، زیره، میخک، هل و نهایتا مُشک قرار گرفتن تا حال و هوای نمور و نرم بدن که با بطری خشن و صنعتی عطر در تضاد قرار بگیره.

بتن

این اولین بار نیست که بتن و سیمان در طراحی شیشه عطر بکار میره. پیش از این Alexa Lixfeld، طراح آلمانی، برای عطرهای خودش از درپوشهای بتُنی استفاده کرد. اما تا کنون کسی از این ماده برای ساخت شیشۀ حامل مادۀ عطر استفاده نکرده بود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید