اخبار

دریای کبیر: لانچ عطر جدید الساندرو گوالتییری در لاین اورتو پاریسی

پنج سال پس از تولید عطر معروف بلک افگانو توسط الساندرو گوالتییری، این عطرساز با یک لاین و برند دیگه به نام اورتو پاریسی (Orto Parisi) فعالیت خودش رو گسترش داد. بنا به گفته ی الساندرو گوالتییری ملقب به The Nose، این برند ادای احترام به پدربزرگش، وینچنزو پاریسی، ساخته شده و به نوعی بیوگرافی پدربزرگ رو به شکل عطر به نمایش میذاره.

مگاماره

کارهای لاین اورتو پاریسی از نظر جنس رایحه پیچیدگی های بیشتری نسبت به عطرهای لاین نازومتو دارن. این کارها با اینکه واریاسون متفاوتی از روایح رو به نمایش میذارن، در کل مشترکات بارزی با همدیگه دارن، و در عین حال نزدیکی جالبی هم به بلک افگانو از لاین نازومتو توشون رویت میشه. به همین دلیل میشه اونها رو از تیر و طایفه ی بلک افگانو دونست. عطرهایی با روایح چوبی، پیچیده، کمی تاریک که نظر مخاطبش رو به خوبی جلب میکنه. اما اونچه تا امروز توی کارنامه ی کاری الساندرو گوالتییری وجود نداشت طی ماههای اخیر (اواسط اردیبهشت بنا به گفته ی خود برند) قراره به بازار بیاد: یک عطر اقیانوسی و آروماتیک به نام مگاماره (Megamare) به معنی دریای کبیر.

توی بازار عطرهای نیش دسته عطرهای اقیانوسی که روایحی معمولا خنک، ساده، دم دستی و غیر پیچیده دارن، جایگاه کمی رو به خودش اختصاص میده. در حالی که میشه دهها عطر امبری یا عودیِ نیش نام برد، تعداد اقیانوسی های نیش انگشت شماره. یک دلیلش میتونه این باشه که عطرهای فرِش و اقیانوسی طی قانونی ناگفته و نانوشته، در انحصار برندهای دیزاینر و متداول از جمله ورساچه و جورجیو آرمانی قرار دارن.

مطابق همیشه، الساندرو گوالتییری با معرفی نکردن نُتهای عطر ما رو دعوت میکنه به کشف رایحه بر پایه حسها و درونیات ما، و به جملات زیر اکتفا میکنه:

“احساسی ابدی است، نفسی بی پایان،

ندایی به هر طرف و به هیچ طرف – اینجا، آنجا، همه جا.

دریا تو را به کرانه های سرزمینهای جدید میبرد، و صدایت میکند که تو را در عمقش ملاقات کند – زیر لایه های شور در عمق، جایی که کسی قدم نگذاشته.

تمامیّت دریا تفسیر و توضیحی نیاز ندارد. عظمت دریا تو را در بر خواهد گرفت.”

مگامارهشیشه و بسته بندی مگاماره مانند بقیه کارهای این لاین از یک الگوی واحد پیروی میکنه. با این تفاوت که رنگ مایع خاکستری متمایل به آبی هست و درب عطر برای القای حسِ “در معرض نمک دریا بودن” سولفاته و سبز شده و روی درب هم با ماده ای صدف-مانند پوشانده شده. جعبه ی عطر با جعبه ی دیگر عطرهای اورتو پاریسی فرقی نداره. حجم عطرهای این لاین همگی ۵۰ میل هست.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. حسی که خودش گفته اگه واقعا درست باشه که معرکه اس. اما با دیزاین شیشه اش خیلی موافق نیستم. درسته المان های دریا رو داره ولی اصلا اون توصیفاتی که خود الکساندر گوالتییری از عطر کرده توش نیست. خیلی سطحی و بیشتر همون پدربزرگانه اس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Web Statistics
بستن
بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید